INDEX Librorum Prohibitorum Sanctissimi Domini... - Lot 164 - Tessier & Sarrou et Associés

Lot 164
Result : 91EUR
INDEX Librorum Prohibitorum Sanctissimi Domini Nostri Benedicti XIV Pontificis Maximi Jussu recognitus, atque editus. Editio postrema ceteris ornatior cum additamentis.Romae, Ex Typographie Rev. Camerae Apostolicae, cum summi pontificis privilegio (1764). In-8 br., cart. pap. de l'époque, 232 pp., une grav. en front. et vignette de titre. Cart. usagé, dos partiellement dénudé, mouillures claires. 800/1 000