HERALDIQUE - GELENIO (Aegidio). De Amiranda,... - Lot 266 - Tessier & Sarrou et Associés

Lot 266
Result : 122EUR
HERALDIQUE - GELENIO (Aegidio). De Amiranda, sacra, et cicili magnitudine Coloniae claudiae Agrippinensis augustae Ubiorum Urbis. Libri IV. - I. Ubiorum originem, Historiam, vetstatem, & venustatem, ex-plicat. - II. Insignia & Ortum & Rhenanae Nobilitatis, ex Romanis Tribubus & militiae incunabulis deducit. - III. Urbis est sacrarium, proserens ecclesiarum fundationes, incrementa, sacrum thesaurum, monumenta, & quandoque claros Viros. - IV. Sacros & pios Fastos ad Martyrologij formam digestos ; & diem facrum almae ciuitatis exhibet.Coloniae Agrippinae. Apud lodocum Kalcovivum Bibliopolam, Anno 1644. In-4, plein veau glacé, dos à nerfs, filets à froid, plats ornés de cadres et d'une large dentelle au décor végétal, estampés à froid, traces de fermoir, reliure de l'époque, [6] ff - 759 pp, illustré de très nombreuses figures héraldiques gravées sur bois. Mors du 1er plat fendu, coiffes manquantes, pp. 123-126 manquantes, cependant condition acceptable pour cet ouvrage rare. 1 200/1 500