JOANNIS Georg Christian

Lot 24
Estimation :
80 - 100 EUR
JOANNIS Georg Christian
- Tabularum litterarumque veterum usque huc nondum editarum spicilegium, idque primum complectens : Chartularium coloniense, Diplomatarium disibodenbergense, Chartularium collegialis asschaffenb., Diplomatarium eppensteinense, Diplomatarium breubergense, Diplomatarium miscellum... Georgius Christianus Joannis publici iuris fecit... Francofurti ad Moenum, apud J. Maximilianum a Sande, 1724. In-8?. (1)f. de titre-(4) ff. de préface-580 pp.-(37) ff. d'index, 1 planche dépliante représentant Disibodenberg [Diesenberg, bourg de la Prusse rhénane près de Coblenz], et nombreux tableaux dépliants.Veau blond début 19e siècle, dos à faux nerfs orné de fleurons, roulettes et filets dorés, double roulette à froid encadrant les plats. Reliure usagée, mors sup. ouvert, coins usés.
Mes ordres d'achat