- Febris China Chinæ Expugnata… quae veram... - Lot 238 - Tessier & Sarrou et Associés

Lot 238
- Febris China Chinæ Expugnata… quae veram tradunt Methodum, Ferres China Chinæ Curandi… Ferrare 1700 in-8 plein veau estampé d'époque, dos décoré, 330 pp. Deux frontispices dont un portrait et deux pl. gravées. Relié avec « De Febrium curatione per usum quinquinae » de D. Monginot. « Hippocrates de USU Chinae Chinae ad Febrium Curationem » de Raymondo Restaurando. « Observationes de Febribus et Febrifugis » de Jacobo Sponio. Annotations anciennes sur certaines marges. Bel ex. FF 4 000/5 000