JAPON - Epoque EDO (1603 - 1868), XIXe siècle

Lot 80
150 - 200 EUR

*Ivory Netsuke depicting shoki sitting holding his sword.
(Accident, chapping, missing).
Unsigned.
H. 3.9 cm